Що це таке, стрінг-арт? String-art - це мистецтво створення об'ємних картин і панно за допомогою цвяхів і ниток.

Цей вид рукоділля придумали англійські ткачі майже чотири століття тому: вони натягали нитки в певній послідовності на вбиті в дощечки цвяхи і отримували декоративні панно, якими потім прикрашали стіни будинків.

А в кінці XIX століття відома англійська дослідниця і математик Мері Еверест Буль удосконалила цю техніку, і так з'явився сучасний стрінг-арт. З його допомогою Мері допомагала дітям вивчати геометрію.

Для основи найчастіше використовують дерев'яну або коркову основу. Але можна використовувати фанеру, а ще пінопласт.

Також нам знадобиться схема візерунка - найчастіше це геометричний орнамент або квіти. Якщо Ви не новачок в цьому мистецтві, то можна вибирати і картинки складніші, наприклад фігурки людей або тварин. А профі створюють навіть пейзажі) Але скажемо прямо - в цьому стилі найбільш ефектно виглядають абстрактні малюнки, мандали.

Ще для роботи потрібні цвяхи і нитки. Цвяхи бажано невеликого розміру, з широким капелюшком. А ось нитки підійдуть майже будь-які - муліне, акрилові, бавовняні, навіть звичайні швейні. Ну, і звичайно ж нам знадобиться молоток)

Отже, приступаємо до роботи) Схему кріпимо на основу за допомогою скотча. Можна відразу починати прибивати цвяхи по схемі, а можна зробити розмітку по контуру малюнка шилом.

Перше правило - цвяхи розміщуємо рівновіддалено один від одного. А друге - цвяхи забиваємо не повністю, а залишаючи над поверхнею 5-7 мм. Якщо малюнок не дуже складний, то цього цілком достатньо.

Коли всі цвяхи прибиті, прибираємо схему і приступаємо до заповнення панно нитками. Тут вже воля для Вашої фантазії)

Можна накручувати нитки хаотично, а можна створювати симетричні візерунки. Найголовніше - стежити за натягом нитки, щоб не намотувати занадто туго (в цьому випадку цвяхи будуть згинатися всередину) і не дуже слабо, щоб малюнок вийшов чітким. Ось в принципі і вся техніка)

Так можна створити панно, картини, об'ємні написи.

 

Ви вже хочете спробувати? Тоді загляньте в розділ наборів для творчості)

У нас є чудові набори в техніці стринг-арт для новачків.

Безсумнівний їх плюс в тому, що Вам не потрібно бігати по магазинах у пошуках всіх матеріалів.

Трохи терпіння і молоток дозволять Вам створити свою першу картину)